Palio Office Park zjawiskowy kompleks biurowy na Młodym Mieście

Za nami spokojny kwartał pod względem ukończonych projektów. Łącznie w kraju powstaje najmniej biur od 8 lat, ale rynki regionalne… Dotychczasowy najemca Palio Office Park w Gdańsku – firma energetyczna Fortum, zdecydował się na zwiększenie Zmienność rynku w czasie wojny technologicznej USA-Chiny przestrzeni swojego biura liczącego obecnie mkw. Kompleks biurowy Palio Office Park stał się nową siedzibą Orange Polska.200 pracowników firmy zajęła metrów kwadratowych kompleksu należącego do firmy Cavatina Holding…

Biuro C 300 Office

Nowoczesnej powierzchni klasy A i wzbogaci portfolio powstającego Młodego Miasta. W nowoczesnym kompleksie biurowo-usługowym zlokalizowanym na terenie Młodego Miasta zaplanowano osiem budynków, w których łącznie znajduje się prawie 90 tys. Powierzchni biurowej i rekreacyjnej. 14-kondygnacyjny biurowiec o wysokim standardzie wykonania oraz wykończenia to ponad 25 tys.

To biuro jest dostępne tylko dla większych zespołów.

Pośredni cel inwestycji, to przywrócenie do życia terenów Stoczni Gdańskiej. Kompleks, na który składają się 4 obiekty, powstaje przy ulicy Jana z Kolna, w bliskiej odległości od Europejskiego Centrum Solidarności. W zaledwie 5 minut spacerem można będzie dostać się do przystanków tramwajowych oraz stacji SKM. W trosce o codzienny komfort pracy i funkcjonowania w obiekcie, dla użytkowników budynku przewidziano punkty handlowo – usługowe oraz strefy zieleni i relaksu. Projekty realizowane przez Cavatina Holding wyróżniają się atrakcyjną architekturą i jakością wykonania.

Opis budynku

Tematy związane z ekologią i bezpośrednio wpływać na ochronę środowiska. Palio to kompleks biurowy położony przy ulicy Jana z Kolna w centralnej dzielnicy Gdańska. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją publiczną jak i własnym środkiem transportu. Obiekt oddalony jest od głównego dworca kolejowego w mieście (PKP Gdańsk Główny) o około 5 minut jazdy samochodem. Palio Office Park to projekt o charakterze biurowo-usługowym realizowany przez Cavatinę Holding.

  1. Celem Cavatiny jest stworzenie, na poindustrialnych terenach, nowoczesnych przestrzeni do pracy i relaksu, które będą impulsem do dalszej zmiany funkcji tego terenu.
  2. Fabrycznej, oraz wysokościowej (55 m) – sięgającej 15-tej kondygnacji, zaprojektowanej na rzucie trójkąta i wkomponowanej  w narożnik ulic.
  3. W ramach podpisanej umowy najmu Cavatina zajmie się także projektowaniem i przygotowaniem przestrzeni dostosowanej do kultury i specyfiki pracy najemcy.
  4. Dwie wieże biurowe osadzone są na 5-kondygnacyjnym podium, w którym znajdują się liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe.

Antal w gdańskim Palio Office Park

Budynek zaprojektowano z myślą o istniejącej już oraz planowej zabudowie w tej części Warszawy. Dzięki zastosowaniu nowoczesnym rozwiązań architektonicznych i oświetlania głównej fasady, biurowiec jest widoczny z daleka i stał się wizytówką tej części stolicy. – Cieszy mnie, że mimo obiektywnie trudnego czasu, udało nam się tak sprawnie przeprowadzić proces i podpisać umowę najmu – mówi Artur Skiba, Prezes Antal. Kompleks Palio Office Park, w pełni odpowiada naszym potrzebom i z niecierpliwością czekamy, aż nasz trójmiejski oddział przeprowadzi się do tej lokalizacji – dodaje. Pandemia przekłada się na większą ostrożność i niższy popyt na biura.

Biuro ETERNUM

Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstały ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. Wielofunkcyjnej powierzchni do pracy, życia i rekreacji.

Sektor IT napędza popyt na biura w Polsce

– Palio Office Park to nasza pierwsza inwestycja w Trójmieście. Tym bardziej cieszymy się z tego, że Budynek A może się już w pełnej krasie zaprezentować Gdańszczanom i stanowi obietnicę przemiany tego fragmentu miasta. – Koncentrujemy się na dużych projektach zlokalizowanych w największych i najbardziej perspektywicznych polskich miastach. W parterze obiektów kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdują się lokale usługowe.

Oddany właśnie do użytku budynek A jest w procesie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. W styczniu tego roku Cavatina Holding pozyskała od BGK finansowanie dla pierwszego etapu Palio Office Park, a także podpisała umowę najmu z Medicover Integrated Clinical Services na ponad 1,1 tys. Wszyscy użytkownicy inwestycji  mają możliwość wytchnienia od pracy i zgiełku miasta na terenie zielonych tarasów. Strefy zieleni i relaksu zajmą aż 2,3 tys. Gdański biurowiec Palio Office A został oddany do użytku. Jest to pierwszy z ośmiu budynków kompleksu Palio Office Park.

Equal Business Park to składający się z czterech budynków nowoczesny i funkcjonalny kompleks biurowy zlokalizowany przy ulicy Wielickiej w Krakowie. Kompleks biurowy Palio powstał wzdłuż ulicy Jana z Kolna w Gdańsku, Wykorzystanie stóp procentowych w handlu na terenach tak zwanego Młodego Miasta. Od lat zapowiadane było, że będzie to wielofunkcyjna dzielnica łącząca historyczną zabudowę stoczniową z nową tkanką miejską, tworząc atrakcyjne miejsce do pracy.

Cieszę się, że Alior Bank dołącza do grona najemców tego obiektu, a jego pracownicy będą mogli w pełni skorzystać z ogromnego potencjału tego miejsca – mówi Tomasz Zydorek, Leasing Director z Cavatina Holding. Młode Miasto to nowa dzielnica Gdańska, która powstaje na terenach należących w przeszłości do stoczni. Urbaniści są zgodni, że w najbliższych latach miejsce to stanie się jedną z wizytówek trójmiejskiej aglomeracji.

W ramach podpisanej umowy najmu Cavatina zajmie się także projektowaniem i przygotowaniem przestrzeni dostosowanej do kultury i specyfiki pracy najemcy. W nowoczesnym kompleksie biurowo-usługowym zlokalizowanym na terenie Młodego Miasta powstanie osiem budynków, w których łącznie znajdzie się prawie 90 tys. – Naszym priorytetem jest tworzenie nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie przestrzeni do pracy, ale też i miastotwórczych projektów, czego świetnym przykładem jest Palio Office Park.

Wspólnym punktem spotkań dla wszystkich użytkowników i gości oraz zielonym sercem inwestycji będzie zrewitalizowany 100-letni park z fontanną. Global Office Park zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach to pierwszy zrealizowany na tak dużą skalę projekt wielofunkcyjny na Śląsku. Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu można także podziwiać panoramę miasta. Kondygnacji zaplanowany został taras widokowy.

Wszyscy użytkownicy biurowca korzystają z wysokiej jakości powierzchni do pracy, ale również mogą znaleźć chwilę relaksu na terenie wewnętrznego patio o powierzchni ponad 1000 mkw. Na dziedzińcu znajdują się liczne strefy zieleni i małej architektury. Latem wytchnienie przynosi oczko wodne oraz fontanny. Patio z powodzeniem może też spełnić funkcje przestrzeni eventowej i miejsca integracji lokalnej społeczności obiektu. Grundmanna Office Park to projekt zlokalizowany w centrum Katowic, który oferuje blisko 48 tys. Każdy szczegół projektu Grundmanna został zaprojektowany tak, aby zminimalizować emisję dwutlenku węgla i zapewnić społeczności więcej zielonych przestrzeni.

Z powierzchni oferowanych przez Cavatina Holding w kompleksie korzystają firmy z różnych branż, takie jak PZU Zdrowie, Nowa Era, Fortum czy Medicover Integrated Clinical Services. W budynku A dostępne są także biura serwisowane Quickwork. Alior Bank, jeden z najprężniej rosnących polskich banków, posiada centrale w Warszawie, w Krakowie i Gdańsku. Alior Bank tworzy dla swoich pracowników dynamiczne środowisko pracy stawiając na swobodną kulturę organizacyjną i bezpośrednią komunikację. Budynek Palio Office Park A daje duże możliwości aranżacyjne, przyciąga wysokiej klasy architekturą i unikatową lokalizacją w sercu Stoczni Gdańskiej. Pracownicy banku zajmą wkrótce przestrzenie na piętrach 3-5 tego biurowca.

Budynek w unikatowy sposób łączący funkcje biurową z kulturalną. W obiekcie oprócz powierzchni biurowych znajduje się sala konferencyjno-koncertowa zaprojektowana według najwyższych standardów akustycznych oraz studio nagrań. W sześciokondygnacyjnej części komercyjnej budynku najemcy mają dostęp do wysokiej klasy powierzchni biurowej oraz handlowo – usługowej. Budynek zapewnia najemcom od 3. Piętra aż do ostatniej kondygnacji dostęp do zielonych tarasów w układzie kaskadowym.

Budynek Palio A korzysta również z najnowszych rozwiązań technologicznych. W system „Integral”, czyli nowoczesne narzędzie technologiczne do zarządzania przestrzenią biurową. Takie rozwiązanie zapewnia najemcom dostęp do kompleksowych planów przestrzeni, możliwość rejestracji recepcyjnej, zarządzania salami konferencyjnymi i dostępnymi miejscami parkingowymi. Chmielna 89, biurowiec o charakterystycznym podciętym kształcie przypominającym kryształ, zlokalizowany jest w biznesowym centrum Warszawy przy ul.

W projekcie przewidziano imponującą powierzchnię 1100 m2 zielonych tarasów. Palio Office Park to jeden z kluczowych projektów zmieniających oblicze Młodego Miasta w Gdańsku. Tereny Stoczni Gdańskiej ze swoją historią i industrialną spuścizną zmieniają się w dzielnicę przyszłości, zachowując przy tym swój unikatowy charakter.

W bliskim sąsiedztwie jednej z głównych osi komunikacyjnych miasta – Aleji Jerozolimskich. Celem Cavatiny jest stworzenie, na poindustrialnych terenach, nowoczesnych przestrzeni do pracy i relaksu, które będą impulsem do dalszej zmiany funkcji tego terenu. Deweloper gdańskiego kompleksu Palio Office Park dostał pozwolenie na użytkowanie już drugiego budynku. Łącznie można już korzystać z ponad 24 tys.

Chcemy przyczynić się do ewolucji Młodego Miasta i terenu Stoczni Gdańskiej. Z szacunkiem dla historii zaplanowaliśmy funkcjonalny, wypełniony życiem fragment miasta. Ten teren ma szanse idealnie wpisać się w ideę 15-minutowego miasta. Dom, praca, relaks, zakupy – wszystko powinno być zlokalizowane w odległości kwadransa spaceru czy jazdy rowerem.


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *